Golden Land
PC

Štítky: Fantasy, Pseudo
Jazyk: České titulkyČeské titulky
Kód produktu: 10500
(8x)
 • Kategorie

  PC / PC hry / RPG
  Kdesi za horami, dolinami a lesy leží město zvané Svetlograd. Je to hlavní město země Goldenland oplývající slovanskou kulturou a není to tak dávno co zde byl vystaven obří chrám zasvěcený Velemiru a Veleně. Zato Marvia je zemí, kde našli domov bývalí kočovníci, kteří nabyli bohatství obchodováním. Marvianská města a lesy jsou proslaveny zářivými orientálními barvami. Stejně tak v této části světa můžete nalézt pouště s malebnými oázami. Naopak Tubern je zemí horalů, lstivých kovářů, jejichž radostí je vlastní rodina. Téměř všichni tuberniané jsou členy nějakého klanu, které jsou spolu neustále ve válce. Klima této oblasti není příliš příznivé. Panují zde kruté a dlouhé zimy a slunce člověk spatří jen zřídka. Nakonec ještě Alberia - naprosto neprobádaná země se zasněženými údolími. Navštívíte ve hře, která dostala jméno podle prvního z nich - GoldenLand, celkem více než 200 různých lokací, přičemž budete pro větší zážitek doprovázeni rozmarnými výlevy počasí (sníh, déšť, písečné bouře, atd.). GoldenLand je RPG titul a velkou roli v něm sehrají rovněž NPC. Většina takových postav má svůj charakter, bude s vámi vést dialog a ponese si i svůj úkol. Když už byla řeč o efektech počasí, nedá se říct, že by měly mít nějaký přímý vliv na vašeho hrdinu. Jeho schopnosti budou spíš ovlivněny denní dobou, např. postava ovládaná zlem se bude lépe cítit v noci, a naopak. Příběh hry je nelineární. Většinu úkolů budete moci vyřešit několika různými způsoby. Vedle hlavní linie příběhu bude hra obsahovat ještě další poslání, která však budou důležitou součástí herního procesu. U RPG je obvyklé, že se postavička během hry rozvíjí. V případě této hry tomu nebude jinak. Charakteristiky postavy jsou rozděleny na tři části: primární (síla, hbitost, postřeh, povaha, štěstí, rozum, inteligence), sekundární (poškození, zdraví, mana, sláva, různé obrany, ad.) a schopnosti (tři typy - hlavní, bojové a magické). Do několika kategorií odpovídajících schopnostem jsou rozděleny také zbraně. To zaručuje jejich efektivnější využití. Některé z válečného náčiní bude vyžadovat dosažení určitého stupně vývoje postavy. Hra je v češtině (dabing originální ruský).
 • Diskuze dočasně vypnuta

  Své dotazy k objednávkám prosím směřujte na email obchod@gamlery.cz. Děkujeme.

  Komentáře (0)

 • Recenze (8)

  (Xzone.cz)
  Ověřený nákup
  • - 2D izometrický pohled
  • - pohledná grafika říznutá modernou
  • - na mapě jsou vyznačeny všechny možné vstupy, takže neni např. nutné složitě hledat, do kterého domu se dá vejít a do kterého ne
  • - velký výběr zbraní a materiálů, ze kterých jsou vyrobeny, předměty jsou roztříděny i podle kvality
  • - s tím souvisí možnost kovat vlastní předměty, plus ve hře existuje i pokročilá alchymie
  • - poutavý příběh, množství úkolů, mnoho míst k navštívení
  • - nakonec jsem si nechal výborně zpracovaný herní systém a pravidla
  • - v první řadě hrozný překlad
  • - nedostatečný manuál (na 12 stránek formátu menšího než A5 se opravdu herní pravidla nevejdou), navíc překlad manuálu je místy v rozporu s hrou
  • - bugy, sice ne na každém kroku, ale pár úkolů to znepříjemnit dokáže
  • - kovářské nákresy a alchymistické recepty si nelze před nákupem prohlédnout, nevíte tak, co vlastně kupujete

  Golden Land jsem si pořídil už v roce 2006, ale díky havárii PC jsem ho nemohl dohrát. Ke vší smůle jsem při znovurozehrávce přišel na to, že jsem byl tenkrát jen kousek od finále. Na druhou stranu mám díky tomu možnost srovnat dva různé způsoby hraní, byť oba za cestu bojovníka.

  Hra má opravdu nekvalitní překlad, ale pořád lepší než prstem do oka. Díky tomu máme vůbec možnost si u nás Golden Land zahrát. Nekvalita se projeví hlavně v dialozích a při úkolech, kdy jsem někdy tápal, co mi to postava vlastně chtěla říct. U úkolů je navíc potřeba dávat pozor na odpovědi - některé vás můžou zablokovat a úkol už nedostanete. Ještě větším problémem je překlad manuálu, nesedí to místy s hrou. Vzhledem k úspornému formátu manuálu je to navíc dobrá cesta, jak tvorbu postavy zvorat.

  Golden Land totiž obsahuje zajímavý herní systém. Nic originálního, je to ve skutečnosti mix odkoukaný odjinud, ale zdařile zkombinovaný. Hra běží v real-time režimu, ale na počátku boje se přepne do tahového režimu. Boj tedy probíhá na kola a délka kola je určena počtem tzv. akčních bodů (AB). A tady je kámen úrazu. Prakticky cokoliv během boje uděláte, spotřebovává určitý počet AB (vyjma věcí v rychlých slotech). Z toho vyplývá, že primárním cílem je mít co nejvyšší počet AB, ovšem to se dozvíte až během hraní, kdy se budete divit, proč vás např. had dokáže kousnout 2x, zatímco vy ho můžete trefit jen jednou. Úzká specializace postavy je zde na místě. Pokud to nedoržíte, dost si ve hře zavaříte a natáhne to celkový herní čas - prostě budete muset běhat po mapě a trénovat ...

  Naštěstí je zde k dizpozici několik dovedností, které vám s tímto problémem pomůžou + se to dá ovlivnit navyšováním příslušných statistik a nošením vhodných předmětů a předmětů s bonusy. Hra má zkušenostní strop na levelu 99, efektivně se dá hra dokončit už okolo levelu 30. Zvyšování statistik a dovedností se děje pomocí bodů, které postava dostane za přechod na vyšší level. A je tu i jedna zajímavost. Pokud máte ve zvyku body syslit, tady se vám to nevyplatí, hra vás za to penalizuje. Naopak, pravidelným rozdělováním bodů získáte bonus k množství bodů v dalších levelech. Naštěstí k nošení určitých předmětů a kouzlení je třeba určitě statistiky navyšovat na konkrétní hodnoty, takže chtě nechtě vás to stejně donutí body investovat.

  K likvidaci nepřátel je tu dostatek zbraní, rozdělených do několika kategorií podle typu zbraně a jsou roztříděny i podle použitého materiálu a kvality. Díky tomuto a herním pravidlům se Golden Land dá přirovnat k sérii Might and Magic, konkrétně 4-5 díl (popřípadě WoX). Zbraně a zbroje se používáním opotřebovávají, takže je nutné je pravidelně opravovat. Ve hře je možnost i vlastní kovařiny a alchymie.

  Poklady a nabídka obchodníků se upravuje podle levelu postavy, na začátku si zkrátka diamantový meč nekoupíte - mimochodem by jste na něj ani neměli dostatek financí. Peníze obecně znamenají polovinu úsppěchu, umožní vám nejenom nakupovat lepší věci, ale třeba i mocné svitky a lektvary. Díky tomu si lze snadno poradit i se složitějšími souboji.

  Ke své cestě za slávou je možno si přibrat i několik spolubojovníků, ale moc to nedoporučuju. Hrál jsem to takhle hned na začátku a neosvědčilo se to. Získané zkušenosti se dělí mezi všechny členy družiny, což brzdí vývoj hlavní postavy. Pokud se postava dobře vycvičí, je to lepší hrát sólo.

  Nakonec ono by se toho o Golden Landu dalo napsat mnohem více, ale to podstatné už jsem zmínil, na zbytek přijdete sami. Tedy pokud dáte hře i přes její chyby šanci. Vysoké hodnocení dávám hlavně za herní systém, za překlad holt autoři nemůžou. Je celkem škoda, že u nás nevyšel i datadisk.

  (Xzone.cz)
  Neověřený nákup
  • - velmi propracovaná hra
  • - pěkná grafika
  • - spoustu možností
  • - tři různé konce
  • - mnoho skilu a vybavení
  • - reputace, sekundární a primární vlastnosti
  • - velká volnost
  • - špatný překlad + ruský dabing
  • - složité pro pochopení
  • - těší začátky, to jse ale dá řešit
  • - občas nevyrovnaní nepřátele
  • - nevyrovnanost kouzel s útokem na blízku
  • - občas pár opravdu ošklivých bug

  Zajímavá hra, to musí uznat každý kdo ji hrál. Más své světlé okamžiki i tmavé zakoutí. U této hry se lidi rozdělí na dvě zkupiny: jedni z ní budou nadšení, jiní znechucení. Někomu bude vadit určitě styl boje (rsp. boj na kola), a někdo bude krytyzovat že z té spousty skilů se později stává \\\"utopiciký prales\\\" a to samé se týká i možností. Druzí však toto budou milovat.

  (Xzone.cz)
  Neověřený nákup
  • +grafika(2D je nej.)
  • +možnost krást, míchat lektvary, vyrábět předměty
  • +příběh
  • +hodně možností ve vývoji postavy
  • +zajímavý svět
  • +nelineární
  • +3 různé konce
  • +dobrovolný úkoly nejsou typu přines, zabij atd.....
  • -někomu nesedne

  Dobrá hra bohužel ne každého chytne, ale pokud jo tak nepustí.
  Já sám jsem jí dohrál 2x a vyzkoušel všechny 3 konce. Hlavní výhodou hry je že můžete nějaké věci dosáhnout různě např. když potřebujete dohodnout audienci u krále můžete se kněmu dostat tak že dáte úplatek nebo sbalíte jeho sekretářku. Díky tomu je ta hra dobře znovuhratelná.
  Navíc hra hodně má široké možnosti ohledně vývoje postavy a zajímavý svět.
  Můžete dělat téměř všechno krást vyrábět přeměty atd...
  Nakonec bych řekl že Golden Land má snad nejlepší příběh ze všech her jaké jsem kdy hrál.

  (Xzone.cz)
  Neověřený nákup
  • kdyz vas ta hra chytne uz nepusti. skvela grafika,mnoho postav a hodne mest ktere se od sebe vzdy nejak lisi necim jsou vyjimecne, napinavy pribeh, rozlehla mapa. Je tu tolik druhu zbrani ktere se porad zdokonaluji (od drevenych po titanove, to sttejne se zbroji) ze si budete prat abyste uz konecne postoupili na dalsi uroven, rozsirili ste si silu nebo odolnost a nejake to nove brneni ci zbran si dokoupili. Je tu take velmi zajimavy rezim boje - dalsi duvod proc se tesit na dalsi level - rozsirite si umeni boje abyste tak meli pri boji vice akcnich bodu. Jak uz to tak ale byva nikdo neni dokonaly a ani goldenland ne
  • nejvice me asi uhodilo do oci ze v ceskem prekladu je nejak moc sprostych slov ktere proste kazi dojem ze hry vlastne cely cesky preklad je hodne nedokonaly. Tak treba kdyz vam nekdo podekuje vy mu odpovite Jsi vitan....stejne tak mi na hre vadi ze v kazde krcme je nejaka coura ktera na vas vyvali Za par zlatejch budes v nebi. Proste to kazi dojem ze hry. Take mi vadi ze nektere ukoly jsou tak prekombinovane az vam to zacne lezt krkem a tak neajk vas to prestane bavit

  i pres tyto nedostatky je hra skvela a propracovana takze sem zvedavej jak skonci

  (Xzone.cz)
  Ověřený nákup
  • Dost dobra hra ja sem ji už jednou mel a pucil sem ji kamosovi vratil mi ji zavirovanou a podrapanou takze mi ji zaplatil a ja sem si vcera obednal nonou.Jinak se mi nejvic libi grafika a vsechny jini efekti nejlepsi hra kterou sem hral. :-)
  • nic je proste bezchibna

  good game

  (Xzone.cz)
  Ověřený nákup
  • no je to skvělá hra a má hodně dobře vymyšlených akcí atd.
  • kdybych měl hodnotit grafiku tak to tato hra má za 1. Ja už tuto hru jednou měl a co jsem ji pučil kamarádům všichni ji dávali za 1 takze je to hra na 100% dobrá
  • hodne bandytů po cestách

  výborná hra

  (Xzone.cz)
  Neověřený nákup
  • -Pěkný obal
  • -při prvním zapnutí pocit, že je to dobré RPG
  • -Zbytek.

  Hra mě - musím říct - velice zklamala. Boje jsou tahové a to se mi v RPGčku vůbec nelíbí.

  (Xzone.cz)
  Neověřený nákup
  • jsou tu dobře propracovaná kouzla a grafika nejlepši ve hře je asi to že se v ní da mluvit skoro s každím a nejlepší ukol pro mě byl zabít kazimíza.
  • hra mohla byt o trochu delši a bojovnější hra se mi zdála moc krátká!

  je to dobré RPG ale je špatné že je tam chyba že si každí muže nechat načist uroven na 99 ve městě ra u tugi

  Celkové hodnocení vypočítáváme z ověřených i neověřených hodnocení.
  Ověřený nákup - zákazník prokazatelně zakoupil produkt u nás v obchodě.
  Neověřený nákup - nemůžeme ověřit, zda zákazník produkt zakoupil.