Total War ROME II Black Sea Colonies Culture Pack
Digital

Aktivace: SteamSteamTyp hry: DLC
Kód produktu: 1007413
285
Nákupem získáte 3 Kredity
Lze objednat max. 1 ks na zákazníka.
 • Jedná se o dodatek a je nutné vlastnit základní hru Total War Rome II v platformě Steam!
  Total War: ROME II – Balíček kultur černomořských kolonií
  Balíček kultur černomořských kolonií přináší do hlavního tažení ROME II tři nové hratelné frakce: Kymerii, Pergamon a Kolchidu.
  Tito původní obyvatelé řeckých států se usadili daleko od domova, kde svůj způsob života mísí se zvyky vzdálených kultur a vytvářejí tak jedinečné nové společenství. Černomořské kolonie přinášejí do ROME II díky svým jedinečných vlastnostem, vojenským jednotkám, budovám i smíšeným rozpisům jednotek velkou dávku nové zábavy.
  Vlastnosti kultur černomořských kolonií: Řecké vědomosti: +5 % k rychlosti výzkumu, Daleko od domova: +2 ke kulturnímu přiklonění
  Kymerie
  Historie:
  O kymerský Bospor se po staletí sváděly boje z důvodu surovinového bohatství a důležité strategické pozice. V průběhu 6. a 7. století před naším letopočtem založili rozpínaví Řekové z Milét v Malé Asii několik kolonií na pobřeží Černého moře, aby mohli zdejší suroviny využít k obchodu se vzdálenějšími částmi Řecka. V 5. století př. n. l. se vládní zřízení přesměrovalo z klasické řecké demokracie na vládu jednoho rodu. Tehdejší panovník Satyrus dobyl téměř všechna řecká města a položil tak základy budoucí kymerské říše i dynastie vladařů, která přetrvala až do současné doby. Kymerie navzdory své moci musela neustále čelit hrozbám od okolních nomádských kmenů a chamtivému pohledu Ponta, jehož vojenská síla měla ještě ukázat, čeho je schopen.
  Vlastnosti frakce:
  Tyrané: +5 % ke korupci
  Bosporské úrodné země: +25 % k příjmům ze zemědělských budov
  Multikulturalismus: -25 % od nespokojenosti všech cizích kultur na vlastním území
  Nové jednotky:
  Skýtští hoplité: Tato střední pěchota je vyzbrojena v řeckém stylu kopím a štítem a představuje schopnou obranu. Kymerští těžcí lučištníci: Jako velmi všestranné jednotky mohou tito těžce obrnění lučištníci vyměnit své luky za kopí, pokud se nepřítel dostane příliš blízko. Kymerská urozená pěchota: Urozená pěchota je dokonale vycvičena pro boj ve stylu klasických hoplitů. Vybraní peltasté: Tito harcovníci vyzbrojení oštěpem jsou přesní a odhodlaní a dokážou zasadit zničující úder.
  Rozpis jednotek:
  Smíšený řecko-skýtský
  Jedinečné budovy:
  Prytaneion, Budova Rose Marl, Svatyně Démétér
  Pergamon
  Historie:
  Přestože Pergamon dlouho nebýval nijak významným městem, vše se změnilo po smrti Alexandra Velikého, kdy se jeho nástupci začali potýkat s potížemi s udržením moci nad jeho roztříštěnou říší. Nad opevněným městem získal kontrolu cílevědomý velitel jménem Philetaerus, který dovedl Pergamon do nového zlatého věku kultury a vzdělávání a také nechal vybudovat dech beroucí akropoli a chrám ochránkyně Pergamonu, bohyně Athény. Zatím se nejedná o pravé království, nicméně čas na expanzi za současné hranice města už nadešel. Pergamon také musí čelit novým hrozbám ze strany Galacie, licoměrného Ponta a Kapadocie. Pokud má tedy uspět a naplnit svůj osud jako mocný nástupnický stát, bude muset prokázat svou sílu.
  Vlastnosti frakce:
  Velcí stavitelé: -25 % k nákladům na všechny budovy
  Vojenští vyděděnci: +10 % k nákladům na nábor jiných než žoldnéřských jednotek
  Růst města: +4 k růstu ve všech provinciích
  Nové jednotky:
  Kopí z Agemy: Smetánka pergamonské pěchoty, elitní obránci, kteří budou držet linii i za té nejbeznadějnější situace. Pergamonská urozená jízda: Tvrdí a hrdí bojovníci vyzbrojení kopím. Jízda, která dokáže zasadit zdrcující úder. Vybraní peltasté: Tito harcovníci vyzbrojení oštěpem jsou vycvičení k naprosté dokonalosti.
  Rozpis jednotek:
  Smíšený řecko-helénsko-galacký
  Jedinečné budovy:
  Velký oltář pergamonský, Pergamonská knihovna, Asklépiův pramen, Asklépiovy lázně, Asklépiova svatyně
  Jedinečná technologie:
  Pergaminus
  Kolchida
  Historie:
  Daleko na východ od Černého moře, na samém okraji řeckého světa, leží Kolchida. Místo opředené legendami, jež se údajně mělo stát poslední zastávkou Iásónovy výpravy za zlatým rounem. Někdy kolem 6. stol. př. n. l. sem dorazili řečtí kupci z Milét, aby tu z bývalé perské satrapie vybudovali vzkvétající obchodní kolonii. Její současný vůdce vládne mocnému řeckému obchodnímu státu se silným skýtským vlivem, ve kterém se spojují ty nejlepší vlastnosti obou kultur. Jeho vojáci bojují v řeckém stylu, nicméně stále si zachovávají značnou část divokosti svých nomádských předků. Výbojná Kolchida se vydala dobýt většinu území ve svém okolí. Má v úmyslu pohltit další skýtské kmeny a co nejvíce původně perských zemí a proměnit se tak v mocnou, rozpínavou říši.
  Vlastnosti frakce:
  Obchodní křižovatka: +15 % k příjmům z obchodu
  Zlatý odkaz: výrazný diplomatický postih při jednání s řeckou frakcí
  Asimilace: +4 ke spokojenosti z přítomnosti jiných kultur
  Nové jednotky:
  Kolchidská šlechta: Těžce obrnění a skvěle vycvičení kolchidští jezdci schopní zasadit ten nejtěžší úder. S kolchidskou šlechtou je zapotřebí počítat.
  Rozpis jednotek:
  Smíšený řecko-východní
  Jedinečné budovy:
  Chrám zlatého rouna, Obchodní středisko
 • Přidejte komentář

  Pravidla komentářů

  Dotazy k objednávkám pište na email xzone@xzone.cz, kde vám můžeme odpovědět rychleji :)

  Děkujeme, že s ostatními hráči diskutujete slušně. Vulgární a nevhodné komentáře (např. odkazy na jiné eshopy, příspěvky mimo téma dané hry) jsou automaticky mazány.

  Komentáře (0)

 • Recenze (0)

  Koupili jste si Total War ROME II Black Sea Colonies Culture Pack? Pomozte ostatním ve výběru a dejte vědět, jak se vám líbí!