Kouzelnická akademie
Digital

Aktivace: Spidla DataSpidla DataŠtítky: Logické
Jazyk: České titulkyČeské titulky
Kód produktu: 1003023
 • Město plné kouzel a čar čeká na vaši návštěvu. Vaše přihláška zaujala všechny učitele a už se na vás velice těší.
  Najděte si svůj nový domov a co nejrychleji se zabydlete. V celé řadě úkolů vás prověří nejen učitelé, ale i vaši kvalitní soupeři. Rozvíjejte a zdokonalujte svou postavu a prožijte společně s ní spoustu dobrodružství. Vyzvěte ostatní kouzelníky na souboj a uštědřete jim drtivou porážku, abyste si vybojovali své místo v síni slávy!
  Učte se novým kouzlům, pátrejte po skvělých vylepšeních a zúčastněte se prestižního turnaje! Soupeři se budou třást, jen co zaslechnou vaše jméno. Vyzkoušejte si ten pravý kouzelnický život v této zábavné a vzrušující hře. Zábava zaručena!
  Čeká na vás:
  Napínavé akce,
  Nádherná grafika,
  Český dabing,
  Spousta zábavy
  Požadavky: Windows, procesor 650MHz nebo lepší, RAM 128MB, DirectX, Grafická karta 32MB. Před zakoupením hry prosím stáhněte demoverzi a vyzkoušejte jí. Pokud vám bude bez problémů fungovat demoverze, bude vám fungovat také plná verze. Zkušební plnou verzi hry můžete hrát zdarma a bez omezení půl hodiny a můžete ji stáhnou přímo ze stránky hry.
  Chcete se dozvědět více? Zde je recenze hry
  Co to obnáší být kouzelnickým učněm? Dřinu, žádný med. Neútulný domov, odraný plášť a v kapse ani floka… ničím jiným, než odhodláním se zrovna chlubit nemůžete. I to ale někdy stačí, aby se člověk stal samotným ministrem kouzel.
  Titul Kouzelnická akademie je takový kapesní simulátor života. I když tu kouzla a čáry hrají nemalou roli, nemalý důraz se tu klade i na mnohem světštější činnosti. Spolu se čtyřmi dalšími učňovskými mágy soupeříte o místo na výsluní – jen jeden může být šampión, jen jeden může být nejmocnější. Jenže magie je zejména o vědění… o které se s vámi nikdo nepodělí, alespoň ne zadarmo. Než si tedy budete moct ladně mávat hůlkou, zašpiníte si ruce nejednou manuální prací. Strava, oblečení, vzdělání, magické amulety, povoz – na to všechno a spoustu dalších věcí si budete muset vydělat a našetřit. Ještě štěstí, že alespoň nájem platit nemusíte.
  Vyjděte vstříc tomu, co se vám líbí
  Tenhle kousek vás potěší ještě předtím, než se opravdu vrhnete do hraní. Krátce po spuštění následuje uvítací obrazovka, na níž si tvoříte postavu. Tento krok ale nezahrnuje pouhé vymyšlení jména, třebaže i to dá někdy zabrat. Spolu se jménem je zapotřebí navolit a vybrat řadu dalších náležitostí.
  V prvé řadě se musíte rozhodnout, jestli chcete hrát jako muž, nebo žena. Tato volba se během postupu hrou nikde neprojeví, takže si vybírejte čistě podle toho, co je vám příjemnější nebo čí obličej se vám více líbí. Ten je totiž z celé postavy na očích nejvíce. Po výběru pohlaví proto lze věnovat pozornost i výběru tváře. Hra disponuje sadou několika obličejů pro muže i ženu, které si ještě dále můžete barevně doladit. Stačí kliknout na výstižné tlačítko „Barvy“, kde uvidíte čtyři předpřipravené palety. Každá nabízí jedinečnou kombinaci bary vlasů, pleti a očí tak, aby to vypadalo jakž takž rozumně. Pokud chcete ale překročit hranici vkusu, klidně si můžete vytvořit mága s fialovými vlasy, zelenou pletí a černýma očima. Při těchto hrátkách si vybíráte libovolnou barvu z celého spektra.
  Jestli se budete se vzhledem postavy držet relativně při zdi, nebo popustíte uzdu fantazii, nemá na hru žádný dopad, na rozdíl od výběru konkláve, tedy cechu čarodějů. Těch je celkem pět a každý dává počáteční bonus k jedné z vlastností postavy. Podle toho, jak si zvolíte, budete mít vyšší intelekt, výmluvnost, kouzelnou moc, zdraví, nebo disciplínu.
  Přizpůsobte si také styl hraní
  Počáteční bonus za příslušnost k určité konkláve byste měli považovat za základní kámen vaší strategie. Není to ale nezbytně nutné, navíc pokud jste tuto hru nikdy předtím nehráli, stěží se dokážete rozhodnout (pro sebe) správně, neboť hra v okamžiku vytváření postavy jednotlivé vlastnosti nikde nevysvětluje.
  Jelikož příběh celé hry odehrajete klidně za 4 hodiny, u jedné postavy nejspíše nezůstanete. Nic tedy nebrání ničemu pro začátek skočit po klasickém režimu, během kterého budete mít dostatek volného prostoru na to si všechno osahat, prozkoumat a dělat chyby. Druhý režim – obtížný – už vám to nedovolí a bude vás tlačit k tomu, abyste si vybrali, na jakou vlastnost se zaměříte nejvíce, a o ni se poté také opírali.
  Stihnete se zorientovat?
  Sotva si založíte postavu a potvrdíte režim obtížnosti, už to začne. Archibald, kouzelnický velmistr, předvede, jak nabitý výukový systém může taková hra mít. Skrz mapu jakéhosi městečka vás postupně pošle do téměř dvaceti budov a konečně vás seznámí i s významem vlastností vaší postavy a čarováním. Hutnost průvodce hrou věrně odráží hutnost hry samotné. Na první a možná ani druhé zahrání nemáte šanci efektivně využít všechny možnosti a prvky, které vám Kouzelnická akademie nabízí. Chce to vážně cvik.
  Bez práce nejsou koláče
  A bez vzdělání zase ta práce. Atributy své postavy můžete vylepšovat ve 4 různých budovách, z toho tři jsou veskrze vzdělávací – naučíte se v nich lepší výmluvnost, s níž dokážete usmlouvat všude výhodnější ceny, rozvinete svůj intelekt nebo se naučíte nová kouzla. Ta poslední, čtvrtá, nečekaně myslí na tělesnou schránku vaší postavy, protože ve zdravém těle zdravý duch! Ano, jde o tělocvičnu, kde můžete procvičovat disciplínu a výdrž.
  Na to všechno ale potřebujete peníze a leckdy také pomůcky, jež sháníte na tržišti. Takřka jediným příjmem tu je plat za obyčejnou práci. Ve hře naleznete několik desítek profesí od pokladního až po ministra, u kterých po odpracování 10 hodin (herního času ovšem) získáte titul experta. Ten vám odemkne lukrativnější nabídky práce nebo další kurzy a studia.
  Jenže tvrdě vydělané peníze naneštěstí nepadnou jen na vzdělávání a cvičení. Každičký herní den počítejte, že zavítáte také do taverny nebo restaurace na něco dobrého k snědku, a úkoly vás budou tlačit také k nákupům v obchodech s oblečením, amulety, lektvary, nebo dokonce nábytkem. Tahle hra myslí vážně na vše, alespoň okrajově.
  Tři hodnoty, se kterými je nutné počítat
  V horní části obrazovky si našly místo tři lišty, jež zobrazují stav vaší výdrže (rozumějte životů), bodů aktivity a many. Během hraní na mapě města vás budou nejvíce zajímat body aktivity a v těsném závěsu také výdrž. Na manu dojde až při duelech s dalšími čaroději.
  U všech těchto hodnot platí čím více, tím lépe, obzvláště u bodů aktivity. Ty totiž vyjadřují, kolik aktivit můžete za jeden herní den udělat. Každý přesun od jedné budovy ke druhé, jejich návštěva, práce, studium, trénink… to všechno vám tyto body aktivity strhává. Jakmile je vyčerpáte (což je často otázka pár vteřin), kouzelník si půjde lehnout a začíná nový den.
  Pokud si nešel lehnout vyčerpaný (tudíž výdrž byla na maximu), doplní se body aktivity na maximum. Jestliže jste ho poslali spát s prázdným žaludkem, utržíte penalizaci jak na bodech aktivity, tak výdrže. Platí totiž to, co ve skutečném životě – jedině najezený a odpočinutý člověk může fungovat na 100 %. Hra nejen v tomto dává perfektní smysl.
  Je to leviósa, a ne leviosá
  Kvůli vší práci na sobě a plném měšci zpočátku přestanete doufat, že se nějakého kouzlení dočkáte. Ale trpělivost růže přináší… jen to nebude zrovna ohromný pugét. Občas si sice začarujete i na mapě města, ale za tímto účelem budete navštěvovat především arénu.
  Zde vyzvete ke kouzelnickému klání mága, kterého vám hra zrovna předhodí. Jestliže jste si předtím zvolili klasickou obtížnost, uvidíte kouzla, jaká ovládá, a během samotného duelu taktéž budete informováni, jaké kouzlo se chystá seslat. Tyto informace byste měli využít k tomu, abyste se vybavili nejúčinnějšími amulety, a krom útočných kouzel mohli použít zavčasu i ochranné.
  Kouzlení samo o sobě pak není žádná věda. Na připravenou plochu nakreslíte patřičnou runu, a tím je kouzlo sesláno. Nakreslit ji můžete zpaměti, nebo si skrz tlačítko Kouzla můžete vybrat, které chcete seslat, a pak už jenom podle předlohy runu obkreslíte. Nevýhodou je, že pokud nemáte ultracitlivou myš, někdy kreslíte jinam, než byste rádi… a runu kvůli tomu musíte kreslit i několikrát, než to konečně vyjde.
  Je to ještě vůbec obsluhovačka?
  Položit si takovou otázku je vlastně logické. S typickými hrami v tomto žánru sdílí jenom potřebu správného time-managementu, ale s „tupým“ obíháním zákazníků nemá společného vůbec nic. Díky tomu si dokáže získat i hráče, kteří obsluhovačkám vůbec neholdují. Pro mnohé bude sympatická také tím, že klíčovými slovy tu nejsou zisk a byznys, nýbrž pouhé živobytí. Hra myslí na různé aspekty běžného života – na některé více, na některé zase méně, avšak vždy spolu navzájem souvisí. Nenašli byste zde jediný herní prvek, který by nebyl do celého ekosystému nějak zapojený.
  +Klady
  -Zápory
  Český dabing
  Nespočet možností
  Unikátní hratelnost
  Snadný i náročný režim
  Rozostřená grafika
  Krátký příběh
  Nepohodlné ovládání kouzel
  Celkové hodnocení: 94 %
  Zkušební verze hry je ZDE Jedná se o plnou verzi se všemi funkcemi omezenou na půl hodiny hry.
 • Diskuze dočasně vypnuta

  Své dotazy k objednávkám prosím směřujte na email obchod@gamlery.cz. Děkujeme.

  Komentáře (0)

 • Recenze (0)