1428: Shadows over Silesia - Xzone Edice
PC

Shadows over Silesia je temná akční adventura s fantasy prvky zasazená do reálné středověké Evropy. Na pozadí skutečných historických událostí na vás čekají především nelehké hádanky a náročné souboje, ale také stealth pasáže a důležitá rozhodnutí. Narazíte na posedlé uctívače ďábla, sexuální démony, pekelné bestie, ale také bytosti známé z evropské mytologie.

Hra vychází v rámci Xzone Edice. V této edici si klademe za cíl přinášet hráčům skvělé české hry v luxusním balení, které si hra i hráči zaslouží.

Aktivace: SteamSteamDoporučený věk: Od 16 let
Štítky: Historické, Středověk
Typ hry: Hra pro jednoho hráče
Jazyk: Český dabingČeský dabing
Kód produktu: 47098
(8x)
599
Nákupem získáte 12 kreditů
Lze objednat max. 5 ks na zákazníka.

Dárek k objednávce

 • XZONE EDICE OBSAHUJE

  - Steam klíč ke stažení hry 1428: Shadows over Silesia
  - miniartbook
  - pražský groš
  - vystřihovánky
  - 2x dopis
  - samolepky
  - A3 mapu/plakát


  TEMNÝ FANTASY PŘÍBĚH

  Evropou zmítají náboženské bouře a nejeden kazatel předpovídá blížící se konec světa. Píše se rok 1428, a právě začíná husitské tažení do Slezska. Kacíři se zdají být pro zemi bez krále tím největším nebezpečím. Opravdové zlo ovšem číhá někde úplně jinde a nemá v plánu vést náboženské disputace.

  Vše prožijete z pohledu dvou hlavních postav, mrzutého husitského hejtmana Hynka, který nejde pro nadávku daleko a s ničím se moc nepáře a johanitského rytíře Lothara, muže dobrého vzdělání a mravů, co se po boku svých bratrů postaví do první linie Slezské obrany. Každý má své vlastní motivace a názory na svět kolem sebe, jinou výbavu a schopnosti. Jejich osudy se brzy propletou. Střetnou se se zbraní v ruce, nebo uzavřou křehké spojenectví, aby se bok po boku postavili mnohem horšímu nepříteli?

  1428: Shadows over Silesia - Xzone Edice
  NÁROČNÉ HÁDANKY
  Originální hádanky, které na své strastiplné cestě potkáte, vám jistě dají zabrat. Velkým vzorem nám byly klasické adventury z devadesátých let. Budete muset využívat prostředí, hledat předměty, získávat informace a luštit rébusy, nebo šifrované zprávy. Některé problémy lze řešit různými způsoby, nebo je šikovně obejít.

  indie kingdom come
  PLÍŽENÍ VE STÍNECH
  Občas budete muset splynout se stíny a proplížit se kolem nepřátel, aby vás neodhalili. K nalezení ideální cesty vám pomůže sledovat jejich hlídkové trasy a zvyky.

  husitská hra
  SLOŽITÉ SOUBOJE
  Soubojový systém je jednoduchý na pochopení, ale bude to chtít cvik, abyste ho plně ovládli. Pamatujte si jedno: Přečíslení je problém! Pokud se na vás vrhnou tři a více protivníků zároveň, zemřete! Klíčem je využívat jejich chyb, počkat si na správný moment a pak zaútočit. Postavíte se nejen rytířům, vesničanům, nebo loupežníkům, ale také různým nadpřirozeným bytostem, které není radno podceňovat.

  shadows over silesia
  RŮZNORODÉ PROSTŘEDÍ
  V průběhu hry se budete pohybovat jak pěšky, tak v sedle svého koně. Navštívíte celou řadu skutečných i fiktivních míst ve středověkém Slezsku. Budete plenit vesnice, odhodlaně bránit hradby města, prozkoumávat tajné podzemní kobky, opuštěné doly, nebo zapovězené části klášterů. Děj se často odehrává v podzemí, během deště, nebo v noci, což umocňuje temnou atmosféru a důraz kladený především na kontrast světla a stínu.

  1428 shadows over silesia
  SKRYTÉ MINCE
  Ve hře budete mít možnost hledat dva druhy skrytých mincí. Jen ti nejpozornější budou schopní posbírat všechny. Nejen že si jimi naplníte měšec a odemknete unikátní achievementy, ale také je občas můžete využít k postupu příběhem.

  HRA JE PLNĚ PŘÍSTUPNÁ PRO NEVIDOMÉ. Více informací na webu hry. • Přidejte komentář

  Pravidla komentářů

  Dotazy k objednávkám pište na email xzone@xzone.cz, kde vám můžeme odpovědět rychleji :)

  Děkujeme, že s ostatními hráči diskutujete slušně. Vulgární a nevhodné komentáře (např. odkazy na jiné eshopy, příspěvky mimo téma dané hry) jsou automaticky mazány.

  Komentáře (0)

 • Recenze (8)

  (Xzone.cz)
  Ověřený nákup
  • Super hra z období husitů, český dabing, mini knížka s ilustracemi a textem k doplnění příběhu, mince a další doplňky k této edici.
  • Nic.

  Skvělá Xzone edice pro parádní hru. Spoustu drobností v této edici velmi potěšilo.

  (Xzone.cz)
  Ověřený nákup
  • Zpracování
  • -

  Krásně zpracovaná česká hra v dokonalé Xzone edici

  (Xzone.sk)
  Ověřený nákup
  • styl hry
  • ceska lokalizacia
  • nic

  zaujimavy pribeh s trochu premna tazsou hratelnostou ale k xzone ediciam to bola nutnost

  (Xzone.cz)
  Ověřený nákup
  • steam
  • nic

  Pěkně zabaleno, jako všechny X-zone edice. Jednoduchá oddechová hra, jednoduchá teda hlavně grafikou. Ale stojí za to.

  (Xzone.cz)
  Ověřený nákup
  • Příjemný český dabing a ozvučení
  • Obrovská míra přístupnosti, která poslouží mnoha hráčům. I těm, kteří jen hledají nižší obtížnost
  • pohyb hrdiny a na něj napojené otáčení kamerou vyžaduje několik hodin zvykání

  Hra 1428: Shadows over Silesia zasluhuje uznání hned z několika důvodů. Jedním z nich je skutečnost, že je hra tak rozsáhlá, komplexní a funkční, i když se jedná o dílo převážně jediného autora.

  (Xzone.cz)
  Ověřený nákup
  • hudba, zajímavý příběh, pěkné prostředí, povedený dabing a easter eggy, hru mohou hrát i nevidomí hráči, Xzone edice opět obsahuje pěkné dárky
  • občas narazíte na bug,

  Jedná se o pěkný počin. Autor odvedl skvělou práci.

  (Xzone.cz)
  Neověřený nákup

  Dobrý!

  (Xzone.cz)
  Ověřený nákup
  • Za málo peněz hodně muziky

   Celkové hodnocení vypočítáváme z ověřených i neověřených hodnocení.
   Ověřený nákup - zákazník prokazatelně zakoupil produkt u nás v obchodě.
   Neověřený nákup - nemůžeme ověřit, zda zákazník produkt zakoupil.